Co je dobré vědět

Co před cvičením….

Před cvičením min. 2 hodiny nejezte těžká jídla a nepijte před cvičením jógy alkohol. Nepijte podpůrné nápoje. Jste-li kuřák, není vhodné bezprostředně před i po hodině kouřit. Do sálu není vhodné přijít naparfémovaní, na hodinu si nenoste telefon /popř. použijte tichý režim/. Nežvýkejte, aby vám například při záklonu nezaskočilo.

 Co s sebou…..

Nezapomeňte podložku, ručník a vodu k pití

Co na sebe…..

Vyberte spíše lehčí pohodlné oblečení ideálně na tělo (které se nevyhrnuje),  vhodné je prádlo na převlečení (při lekci toho většinu propotíte), dobré je s sebou přibalit i pantofle. Cvičí se sice naboso, ale přezůvky se hodí pro případné přechody..

Kdy na lekci dorazit….

Zejména na první lekci je potřeba se dostavit alespoň s 15min. předstihem, abyste se mohli seznámit s instrukcemi lektora.

Kdy na lekci nechodit…..

Na hodinu powerjógy se vydejte pouze tehdy, jste-li zdraví. V případě virových onemocnění či dalších zdravotních obtíží vyhledejte konzultaci lékaře. Cvičit nechoďte. Buďte ohleduplní k sobě i ostatním. Cvičení jógových pozic není vhodné pro lidi nemocné: rakovinou, cukrovkou, vysokým krevním tlakem, epilepsií, srdečními chorobami, HIV, meningitidou, roztroušenou sklerózou.

Existují doporučení, která platí pro určité typy onemocnění.